Ko darīt ar pēcsvētku sajūtām un kā palikt pie Jaungada apņemšanās?
Daži ieteikumi kā pārvarēt "pēcsvētku skumjas":
Izvirzi mērķus un plāno nākamās aktivitātes
Izvirzītos mērķus "saskaldi" mazākos mērķos, lai vari mirīgāk, saprātīgāk sasniegt izvirzīto gala mērķi. Ieplāno sev interesantas aktivitātes, lai uzturētu motivāciju un prieka sajūtu, lai ir gaidīšanas prieks.
Atgriezies un saglabā ikdienas rutīnu
Atgriezies pie ikdienas rutīnas, jo tā var nodrošināt stabilitāti un struktūru tavai dzīvei.
Fiziskā aktivitāte
Nodarbojies ar sev piemērotām fiziskām aktivitātēm (vingro, ej pastaigā, uztaisi dienā 15 pietupienus, sāc ar mazāko un ej uz lielāko!), jo tās palīdz uzlabot noskaņojumu un veicina labbūtību..
Saziņa ar sev tuviem cilvēkiem
Uzturi kontaktu ar draugiem un ģimenes locekļiem. Atbalsts, sarunas, domapmaiņa var ļoti ietekmēt labbūtību.
Ja nepieciešams, meklē palīdzību
Ja sajūti, ka noskaņojums pasliktinās, nekautrējies meklēt palīdzību - runā ar draugiem, ģimenes locekļiem vai profesionāļiem.
Pieņem savas sajūtas un atļauj sev just
Pieņem, ka pēcsvētku periods var būt izaicinošs, un atļauj sev justies tā, kā tu jūties!
Jaunais gads bieži ir sākums jaunais dzīvei, jauniem mērķiem, bet sākotnējais entuziasms pamazām izsīkst. Jaungada izvirzītie mērķi netiek sasniegti, zūd motivācija pildīt apņemšanos, ko ietekmē dažādi faktori, piemēram, neprecīzs, pārāk vispārīgs mērķu formulējums, atbalsta trūkums vai resursu - iekšējo vai ārējo - trūkums, nepietiekama plānošanu.
Lai sasniegtu mērķus un uzturētu motivāciju, var būt noderīgi izveidot konkrētus, mērķtiecīgus plānus, izmantot atbalstu no apkārtējiem vai izvērtēt un pielāgot savas apņemšanās, lai tās būtu reālistiskas un sasniedzamas!
Dažas stratēģijas, kas var būt noderīgas, lai Jaungada apņemšanās kļūtu reāla:
1. Izveido konkrētu mērķi, nosaki konkrētu laika posmu, izstrādā konkrētu plānuDefinē skaidru mērķi, ko vēlies sasniegt konkrētā laika periodā. Saskaldi lielo mērķi mazākos un izveido detalizētu plānu, kā tos sasniegt. Mazos mērķus ir vieglāk sasniegt! Seko savam progresam regulāri.
2. Vizualizē, iedomājies, ka esi sasniedzis savu mērķiJa tu vari iedomāties kā izskatīsies sasniegtais mērķis, tad tas noteikti ir sasniedzams! Izveido nākotnes vīziju, kā jūties un izskaties, kad esi sasniedzis savus mērķus. Tas var palīdzēt uzturēt motivāciju un koncentrēties uz galamērķi.
Izmanto vizuālu atbalstu - plānu savām aktivitātēm, kalendāru, kurā redzi tuvošanos savam pirmajam mērķim; fotogrāfiju, kas motivē
3. Atrodi iedvesmuMeklē iedvesmu no citiem, kuri ir sasnieguši līdzīgus mērķus. Lasi motivējošus rakstus, klausies iedvesmojošus podkāstus, intervijas. Tas var palīdzēt uzturēt motivāciju un atgādināt, kāpēc tu vēlies sasniegt sevis izvirzītos mērķus.
Rodi iespēju sadarboties ar profesionāli, kurš palīdzēs tev apzināt un izstrādāt mērķu sasniegšanas ceļu, atbalstīs un nenosodīs, motivēs.
4. Atalgo sevi!Izmanto atalgojumu sistēmu, lai sevi motivētu. Ieplāno atalgojumu starpposmos, kad esi sasniedzis noteiktu dienu, noteiktu mērķi. Tu esi pelnījis prieku vai atpūtu. Tas būs motivācijas avots, kas palīdzēs turpināt strādāt uz savu mērķu sasniegšanu.
5. Paturi prātā atbildi uz savu "kāpēc"Atceries, kāpēc vēlies sasniegt sevis izvirzīto mērķi. Atgādini sev par to, kāpēc tas ir svarīgi tev personīgi un kā tas ietekmēs tavu dzīvi. Tas var palīdzēt uzturēt motivāciju, pat grūtos brīžos.
Atceries, ka motivācija ar laiku var mainīties, tāpēc ir svarīgi regulāri novērtēt savus mērķus un pielāgot savas apņemšanās, lai tās būtu reālistiskas un sasniedzamas.Veiksmi savn mērķu sasniegšanā!