Dalība Autisma apvienības organizētajā konferencē 2023
19. decembris, 2023 pl. 9:48,
Nav komentāru
Piedalāmies konferencē “Labā prakse autisma jomā” ar savu stendiņu, kur iepazīstinājām ar savu Asociāciju kāršu prototipu, aicinot izteikt savu pirmo iespaidu! Esam priecīgas, ka spēles ideja un izpildījums uzrunā un ir vēlme tādu reāli izmēģināt praksē!
Izaugsmes centrs Kopīgi Kopā #LatvijasAutismaapvienības rīkotajā konferencē saņēma PATEICĪBU par atbalstu kvalitatīva ABA pakalpojuma pieejamības veicināšanā!
Patiess prieks! Paldies par novērtējumu!
Izaugsmes centrs Kopīgi Kopā piedalījās Autisma apvienības rīkotajā konferencē un iepazīstināja dalībniekus ar centra darbību, pakalpojumu klāstu.
Interesi raisīja mūsu jaunveidotās ASOCIĀCIJU KĀRTIS, to mākslinieks ir pusaudzis Olivers. Kārtis rosināja sarunas. Tāds jau ir šo kāršu mērķis - veicināt asociācijas, rosināt dalīties ar domām, idejām, emocijām un sajūtām, iejustiescita ādā!
INTELEKTUĀLĀ PASTAIGA arī radīja interesi, ar savu pieteikumu - psihologa, uzvedības analītiķa, sporta pedagoga izstrādāta programma izdegšanas prevencijai, jo ikviens no mums vēlas saglabāt savu labbūtību, bet kā es to varu?!
Satikām un dalījāmies iespaidiem, pārdomām ar draugiem, paziņām, kolēģiem!
Liels prieks satikt mūsu centra ABA terapeitu supervīzoru Lorenzo Todoni, kurš kinferencē uzstājās ar lekciju par mazrunātu tēmu - seksualitāte.
Abas dienas konferencē visvairāk uzrunāja Ričards Mills ( Richard Mills).
Ļoti patīkams un vieds savā sirmumā kungs.
R. Mills ir AT-Autisma padomes vecākais līdzstrādnieks un padomnieks, psihiatrs. Viņš ir vairāku universitāšu zinātniskais līdzstrādnieks.
Ričarda Millsa interese fokusēta uz autisma izpausmēm, kas saistītas ar izaicinošu uzvedību, kas reizēm robežojas pat ar kriminālatbildību, izstrādājot novērtēšanas programmas un atbalsta pakalpojumu izstrādi.
Viņa izpēte un darbs ir devusi lielu ieguldījumu autisma izpētē un izpratnē.
R. Mills prezentēja SPELL framework pieeju, ko pielieto darbā ar autistiem, lai izveidotu atbalstošu vidi labbūtībai un attīstībai.
"SPELL" ir akronīms, kas apzīmē vairākas svarīgas jomas:
Sociālā sapratne (Social Understanding): sevī ietver pasākumus, kas uzlabo personas ar autismu sociālo sapratni un attiecības ar citiem.
Fiziskā vide (Physical Environment):
sevī ietver vides pielāgojumus.
Emocionālā atbalsta un komunikācija (Emotional support and Communication): sevī ietver pasākumus, kas veicina emocionālo labbūtību un efektīvu komunikāciju.
Mācīšanās (Learning):
paredz individuālus apmācību plānus, ņemot vērā personas ar autismu individuālās vajadzības un spējas.
SPELL pieeja tiecas uz visaptverošu atbalstu, iekļaujot gan fiziskās vides, gan sociālās un emocionālās jomas, lai veicinātu integrāciju un labklājību.
BET …mēs visi vēlamies justies pieņemti, justies saprasti, justies droši un saņemt atbalstu!!! Vai ne?!!!!
Tāpēc mana galvenā atziņa - sabiedrības EMPĀTIJAS spējas ietekmē ikvienas personas dzīves kvalitāti
Empātija no apkārtējiem var palīdzēt samazināt sociālo izolāciju, veicināt pozitīvas attiecības un piedāvāt emocionālu atbalstu. Tas ir būtiski, lai radītu vidi, kurā ikviens var justies pieņemts un saprasts, kas, savukārt, veicina labbūtību un personisko izaugsmi!
EMPĀTIJA:
spēja identificēt, paredzēt un izprast iespējamos nepatīkamos notikumus vai stresa faktorus
prasme sniegt atbilstošu atbalstu, izmantojot individuālus palīglīdzekļus
spēja adekvāti novērtēt (savas) izpratnes līmeni (par situāciju, personu)
prasme būt aktīvam klausītājam!!
Empātija rada visu pārējo
cieņpilnu izturēšanos,
vēlmi sniegt reālu atbalstu,
spēju mainīties pašam!
Savu problēmu projecēšana uz citu personu ir pārprasta empatija jeb NAV empātija!
Savu problēmu projecēšana uz citu personu ir pašcentrēta uzvedība, kur cilvēks neizprot citu emocijas, bet gan mēģina ievietot savas domas un jūtas citu situācijā.
Īsta empatija prasa izprast citu cilvēku perspektīvu un izjust viņu emocijas, nevis redzēt visu caur savu personisko pieredzi.
Ja kāds projecē savas problēmas uz citiem, tas var izraisīt nesaprašanu un neefektīvu komunikāciju.
Empātija ietver spēju klausīties, izprast un atbalstīt citus, nekoncentrējoties tikai uz savām personīgajām pieredzēm, lai gan tas var palīdzēt izprast otra cilvēka izjūtas!
Reizēm EMPĀTIJAS ir jāaktualizē un reizēm jāmāca. Empātiju var mācīt gan individuāli, gan grupā, un tas būs ieguvums gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Mācīties var caur diskusijām, stāstiem, lomu spēlēm un vingrinājumiem, un labi, ja ir pieejams vienkāršs rīks!
Un mēs Kopīgi Kopā tādu esam izveidojuši