Izaugsmes centra pakalpojumi

Konsultācijas vecākiem, pedagogiem un izglītības iestādēm


Vispārīga konsultācija vecākiem par pieejamiem atbalsta veidiem, par palīdzības veidiem konkrētā gadījumā.
Vispārīgas konsultācijas, praktiskas darbnīcas vai semināri, metodiskas konsultācijas izglītības iestādēm, pilnveidojot pedagogu prasmes.

Konsultācijas un ieteikumu kopuma izstrāde atbalsta plāna izstrādē par konkrētu bērnu izglītības iestādēm. (Iespējams tikai ar vecāku atļauju un ciešā sadarbībā ar vecākiem. Bērna uzvedības novērošana grupā. Pārrunas ar vecākiem un pedagogiem par bērna uzvedības īpatnību iemeslus. Ieteikumu izstrāde kā vienotā komandā skola, ģimene un citi speciālisti var palīdzēt bērnam veiksmīgi attīstīties un vajadzības gadījumā koriģēt radušās problēmas.)

Speciālā pedagoga pakalpojumi


Atbalsts bērniem ar mācīšanās traucējumiem un mācību grūtībām.

Pedagoģiskā izpēte un speciālā pedagoga atzinuma sagatavošana izglītības iestādei vai Pedagoģiski medicīniskajai komisijai.

Lasītprasmes izpēte, izmantojot lasītprasmes novērtēšanas testu Accadience. Balstoties uz lasītprasmes izpētes rezultātiem, tiek izstrādāts un realizēts individuālais lasītprasmes attīstīšanas korekcijas plāns vai ieteikumi lasītprasmes pozitīvai attīstībai.

Pirmskolas un sākumskolas bērnu matemātisko prasmju izvērtējums un individuālu matemātisko pamatprasmju attīstīšanas korekcijas plāna izstrāde un realizēšana vai ieteikumu izstrāde.

Individuāls korekcijas darbs, lai attīstītu pamatprasmes, kas nepieciešamas veiksmīgākai iekļaušanai sabiedrībā un mācību procesā.

Konsultācijas gan vecākiem, gan pedagogiem par specifiskiem mācīšanās traucējumiem un iespējamiem palīdzības veidiem, metožu kopumu.
Konfidencialitātes saglabāšana attiecībā par informāciju, kura iegūta par klienta privāto dzīvi, ārstēšanu, slimības diagnoza un prognozi.

Barboletas attīstošās metodes nodarbības:

Barboletas attīstošās metodes pamatā ir līdzsvars, kustību koordinācija un sajūtas, un tajā izmanto speciālu līdzsvara platformu. Izmantojot šo metodi paaugstinās uzmanības koncentrēšanās līmenis, interese, emocionālā iesaiste un mazinās stresa līmenis, kas ir būtiski faktori, lai veiksmīgāk uztvertu un apgūtu jaunu informāciju. 

Montessori pedagoģija:
Montessori metode veicina stingru, pašmotivētu bērnu izaugsmi visās viņu attīstības jomās — kognitīvā, emocionālā, sociālā un fiziskā. Montessori pedagoģiskā sistēma piedāvā mācību modeli, kas tieši balstās uz praktisch darbību, ievērojot secīgumu no vienkāršā uz sarežģīto, no konkrētā uz abstrakto.

Uzvedības analītiķa pakalpojumi jeb ABA terapijas nodarbības 


ABA (Applied Behavior Analysis) terapijas nodarbības  tiek īstenotas saskaņā ar bērna individuālo plānu, lai attīstītu un nostiprinātu noteiktās sociālās prasmes un iemaņas, komunikācijas prasmes, pašapkalpošanas prasmes un patstāvību.

Lietišķās uzvedības analīze tiek pielāgota izglītības iestādēs, kur uzvedības analītiķis sniedz atbalstu pedagogiem izprast konkrētā bērna uzvedības cēloņus un iespējamos vides un mācību procesa pielāgojumus, lai mazinātu nevēlamās uzvedības biežumu vai palielinātu vēlamās uzvedības biežumu.

Konfidencialitātes saglabāšana attiecībā par informāciju, kura iegūta par klienta privāto dzīvi, ārstēšanu, slimības diagnoza un prognozi.

Klīniskā psihologa pakalpojumi 

Individuāla psiholoģiskā konsultēšana

Psiholoģiskā un intelektuālo spēju izpēte bērniem un pusaudžiem, izmantojot mūsdienu standartizētus instrumentus.

Sagatavo un izsniedz vecākiem vai nepilgadīgo personu pārstāvjiem psiholoģisko atzinumu medicīniskajām komisijām, izglītības, medicīnas iestādēm.

Konfidencialitātes saglabāšana attiecībā par informāciju, kura iegūta par klienta privāto dzīvi, ārstēšanu, slimības diagnoza un prognozi.

Diagnostika


Autisma diagnostikas novērošanas instruments jeb ADOS
ADOS ir viens no instrumentiem autiskā spektra diagnostikā. ADOS instrumenta sastāvā iekļautās strukturētās aktivitātes un materiāli izpētes procesā ļauj veidot standarta situācijas, kurās var izpausties dažādas uzvedības formas, kas, savukārt, ir svarīgas diagnostikas procesā.

Minhenes funkcionālās attīstības diagnostika (MFAD):
Izmantojot Minhenes funkcionālās attīstības diagnostiku (MFAD), iespējams novērtēt 0 - 3 gadus vecu bērnu attīstību septiņās jomās. MFAD metode ļauj noteikt, kādam vecumam atbilst bērna prasmes noteiktajās jomās. Diagnostikas rezultātā iegūtos rezultātus apkopojot, vecākiem tiek sniegts bērna attīstības raksturojums un ieteikumi, kā veicināt noteiktu bērna prasmju attīstību.



Logopēda pakalpojumi 


Logopēdijas nodarbībās sākotnēji tiek veikta runas un valodas novērtēšana. Atbilstoši noteiktajiem traucējumiem, bērnam tiek izstrādāts korekcijas plāns runas un valodas attīstības sekmēšanai.  
Nodarbības notiek ciešā, pozitīvā sadarbībā ar bērnu, pielāgojot nodarbības tempu, metodes un materiālus atbilstoši bērna veselības stāvoklim.

Draudzēšanās grupas bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Draudzēšanās grupiņas aktivitātes un nodarbību darba organizācija tiek plānota pielietojot ABA (Applied Behavior Analysis) metodes, ar mērķi dot iespēju pirmskolas vecuma bērniem ar autiskā spektra traucējumiem vai valodas attīstības traucējumiem attīstīt komunikācijas un sociālās prasmes.

Skolas laboratorija

Skolas laboratorija  piedāvā drošu un saprotamu vidi, kurā vvar justies komfortabli un droši pētīt un mācīties. Laboratorija piedāvā iespēju attīstīt sociālās prasmes un mijiedarbības prasmes ar vienaudžiem. Grupas darbs un sociālās aktivitātes palīdz mācīties komunicēt, sadarboties un risināt problēmsituācijas, kā arī apgūt akadēmiskās zināšanas.