Cauri ikdienas gājuma risinājumiem atrast brīdi sev, “atvilkt elpu”, pārslēgties un uzlādēt enerģiju laimīgai esībai savu dzīves lomu piepildījumā.

Mūsdienu ātrajā un prasīgajā pasaulē ir svarīgi apzināties un pievērst uzmanību savai psiholoģiskajai un emocionālajai labbūtībai. Dažādi faktori, dzīves un darba iziacinājumi var radīt stresu un ietekmēt garīgo veselību.

Ārējie apstākļi var radīt iekšēju konfliktu, tāpēc savu iekšējo konfliktu izpratne un tā risināšanas iespējas praksē ir viens no šīs programmas tematiem. Apzinoties savu emocionālo stāvokli un lietojot stresa mazināšanas tehnikas, var samazināt ikdienas spriedzi un uzlabot emocionālo veselību. Svarīgi veikt soļus, lai iemācītos pārvaldīt stresu un pievērstu uzmanību savas psiholoģiskās un emocionālās veselības uzlabošanai mūsdienu dinamiskajā vidē.

Emocionālā līdzsvarotība veicina koncentrēšanos, radošumu un produktivitāti. Apzinoties savas vajadzības un rūpējoties par emocionālo līdzsvaru, cilvēks var panākt līdzsvaru starp darbu, ģimeni, atpūtu un personīgo attīstību.

Vide mums apkārt, jo īpaši brīvā daba, ir izšķiroši psihofizioloģiskajā atjaunošanas procesā. Kad nogurums vai psihofizioloģisks stress, psihoemocionālo atjaunošanos apgrūtināta. Atjaunošanās ietver sevī pozitīvas garastāvokļa izmaiņas, fiziskās un garīgās enerģijas (subjektīvās vitalitātes) sajūtas paaugstināšanos, nomierināšanos (ko nosaka asinsspiediens, sirdsdarbība, muskuļu sasprindzinājums), un refleksija par sevi.

Korpela & Kinnunen, 2011 pētījums kā brīvais laiks brīvā dabā ietekmē cilvēka stresa līmeni pēc darba, pierādīja, ka pavadītais laiks dabā korelē ar stresa līmeņa samazināšanos.

Pievienojoties Intelektuālajai pastaigai gūsiet izpratni par stresa ietekmi uz fizisko, intelektuālo, emocionālo un sociālo līmeni.


Pievienojoties Intelektuālajai pastaigai apgūsiet praktiskus pašpalīdzības rīkus un zināšanas par stresa pārvaldību un personīgās labbūtības veicināšanu.


Pievienojoties Intelektuālajai pastaigai gūsiet psihoemocionālu labbūtību, kas cieši saistīta ar fizisku relaksāciju, apgūstot noteiktas metodes, lai gūtu gan fizisku, gan emocionālu relaksāciju, savu resursu apzināšanu.  Praktiske semināri plānoti brīvā dabā, jo vide mums apkārt, jo īpaši brīvā daba, ir izšķiroši psihofizioloģiskajā atjaunošanas procesā, kas sniedz pozitīvas garastāvokļa izmaiņas, fiziskās un garīgās enerģijas (subjektīvās vitalitātes) sajūtas paaugstināšanos, nomierināšanos (ko nosaka asinsspiediens, sirdsdarbība, muskuļu sasprindzinājums), un refleksiju par sevi.


Svarīga prasme ir iemācīties ieklausīties savā ķermenī, kas ir tieši saistīts ar mūsu prātu.
Pasaulē ir pazīstamas dažādas prakses, kas sniedz iespēju apzināt savus garīgos un fiziskos spēkus, bet mērķis ir viens – labbūtība, kuras nosacījums nav tikai kustībā, bet labbūtības nozīmīgs nosacījums ir sakārtots prāts.

Šo praksi mēs vēlamies sniegt arī Jums!



Īsi par Intelektuālās pastaigas vadītājām:


Jolanta Āboltiņa - uzvedības analītiķe, speciālais pedagogs, apguvusi koučinga metodes un stratēģijas. Aktīva dzīves veida praktizētāja un pieredzējusi pārgājienos.

Jeļena Korsaka-Pumpure - sertificēts psihologs, aktīva pieredze psihologa konsultanta praksē, terapeitisku semināru organizēšana un vadīšana.



Intelektuālās pastaigas programma:

1. pietura PIRMATNĒJĀ” apzināsim savu pirmatnējo būtību, stiprinot savu muguru un dodoties ceļā.

Savu vajadzību/ vēlmju atpazīšana un apzināšana


2. pietura RUNĪGĀ attīstīsim prasmi veidot dialogu ar sevi, izprotot savas vajadzības, ieklausoties sevī.

Attīstošā dialoga ar sevi un citiem veidošana; manipulācijas atpazīšana.


3. pietura JŪTĪGĀ attīstīsim prasmi atpazīt emocijas un savas sajūtas, dodoties aizraujošā gājienā.

Savu jūtu atpazīšana, apzināšana un atreaģēšana.


4. pietura PATIESĀ atklāsmju iesakņošana, iedzīvināšana, kas sniedz ceļojumu iekš savas pasaules, personības treniņus; pieturas punktus savas apzinātības ceļā.

Sevis atjaunošana/ restarts; savas atjaunotās enerģijas nostiprināšana 


Darbs “slēgtā” grupā.

Programma ir iespējama četru nedēļu garumā vai vienas dienas garumā.

PIESAKIES AIZPILDOT ANKETU


Svarīgi:
  • Laikapstākļiem piemērots apģērbs.
  • Ērts apģērbs un ērti apavi, kas piemēroti aktīvai pastaigai.
  • Plānotā pārgājiena kilometrāža no 7 km līdz 15km, kas tiek pielāgota grupas profilam
  • Dzeramais ūdens un uzkoda enerģijai.
Sildoša ingvera tēja ar medu un maza uzkodiņa tiks nodrošināta!